XIV. Jakab Napok

XIV. JAKAB NAPOK

Történelmi Fesztivál

„Ezer éves Sümeg” -

Az érett bor és a vadászat ünnepe

2018. július 27-28-29.

(A Palotakerti és a Lovagi Aréna programjai 1000,- Ft-os fesztiváljeggyel látogathatók,
mely mindhárom nap összes programjának megtekintésére érvényes!
14 év alatt a belépés ingyenes!)


 

JÚLIUS 27. PÉNTEK

  18.00      A Balaton-felvidéki Borvidék Borfesztiválja

                 a Palota Pince Bormúzeum szakmai programja

                 Borkurzus a Palota Pincében  „Ramassetter borai nyomában”

                 Borkóstoló, Dűlőtúra, Tárlatvezetés

                 Gasztronómiai bemutató, látványkonyha és kóstoló

                 Vári Dáviddal, Magyarország „legvadabb” szakácsával

   Költségtérítéses program, korlátozott létszámban, előzetes bejelentkezés és regisztráció alapján!

 

Kisfaludy Sándor Emlékház programja

18.00              Cseh Tamás emlékest – koncert az Emlékház udvarán

 

Palotakert szabadtéri színpadán       

19.00 – 20.00           Smash  együttes koncertje

21.00 - 23.00          Török Ádám és a Mini együttes koncertje

                                   Vendég: Tátrai Tibor gitárművész

  

JÚLIUS 28. SZOMBAT

Uzsai erdészeti Sportlőtéren

09 órától                  „JAKAB NAPI KORONGLÖVŐ VERSENY”          

        

Palotakertben:

13 órától                  VADÉTELEK REGIONÁLIS FŐZŐVERSENYE

15.00-17.00              Élő zene – White Stones Brass Band 

16.00 – 17.00           ZAJONGÓ zenekar gyermekkoncertje

17.00-17.30             Főzőverseny eredményhirdetése

17.30 – 18.15           Ünnepi megnyitó

18.15 – 18.45           Sümeg Város Fúvószenekara

19.30 – 20.30           KÁVÉSZÜNET zenekar KONCERTJE

21.30 – 23.00           ISMERŐS ARCOK zenekar KONCERTJE

23.00-23.30              TÜZES SHOW MŰSOR a Kisfaludy téren

23.30-02.00              A jó hangulatról a DWG zenekar gondoskodik

 

JÚLIUS 29.        VASÁRNAP

Hétvezér téren

9.00    SZENT EUSZTÁK SZABADTÉRI SZENTMISE         

            A szentmisét celebrálja: Nagy József főesperes-kanonok

           Közreműködik a Bakony Vadászkürt Egylet

10.00  SÜMEGIEK AGAPÉJA – szeretet vendéglátás borkóstolóval

Sümegi Várköpeny területén

10.00-11.30  „HÁZI KEDVENCEM” – KUTYASZÉPSÉGVERSENY                                                                                               

13.00-            14.00    AGÁRKUTYA BEMUTATÓ és FUTTATÁS

Szabadtéri Lovagi Arénában

15.00-16.15   „Alázat és tisztelet az ősöknek” 

                        HARCÁSZATI BEMUTATÓK és LÁTVÁNYOS ATTRAKCIÓK

                        SAVARIA RÓMAI LÉGIO (Szombathely)                                                                    

                        (római katonai–harci–harcalaki bemutató-lövészet működő hadigépekkel )

                         „ATILLA HUNJAI”

                        (IV-V. század történelmének bemutatása korhű fegyverek felvonultatásával  

                        íjászat, lándzsa, tőrvívás eszközeivel)          

                        ZÁSZLÓFORGATÓK és– DOBÁLÓK - Bandiera Zászlóforgatók Agárd                                    

16.30              JAKAB NAPI LÁTVÁNYOS FELVONULÁS

                        Útvonal: Várköpeny–Baglyasszél u.–Petőfi u.–Flórián tér–Kossuth utca 

                        „Sümeg 1000 éves történelme” – történelmi jelmezes felvonulás

                        Vadászati kultúra – Borrendek – Hagyományőrzők

                        Közreműködik: Birinyi Mónika és Bálint Csaba előadóművészek

17.30               LANGALÉTA GARABONCIÁSOK - gólyalábas utcaszínház a Kisfaludy tér           

Püspöki Palotakert szabadtéri színpadán  

17.30              TÖRTÉNELMI TÁNCOK – BEMUTATÓ

                        Refomkori tánc – Bécsi keringő a Balatonfüredi Hagyományőrzők előadásában

                        Reneszánsz és tündértáncok – Be-Jo Táncegyüttes

                        Hastáncműsor – Al Ahram - és Zafirah hastánccsoportok                 

18.30-19.30  ATARU TAIKO DOBSZÍNHÁZ – KONCERT

19.30-20.30  OPERETT GÁLAORFEUM OPERETT TÁRSULAT

                        OSZVALD MARIKA, Birinyi Mónika, Bálint Csaba előadásában

                         Közreműködik az Orfeum Színpad Tánckara

20.30-21.00  „A hegedű hercegnői” A HÁROM GÁRCIA KONCERTJE

 

KÍSÉRŐ PROGRAMOK a Palotakertben:

GASZTRONÓMIA

BORUTCA – Balaton-felvidéki Borvidék pincészeteinek borkínálata 

VAD – és HALÉTELEK KÓSTOLÁSA

KÉZMŰVES KIRAKODÁS és VÁSÁR

CSALÁDI és GYERMEKPROGRAMOK

TÖRTÉNELMI JÁTSZÓPARK

„Csókakői Hun-Ok” programja harcászati-és fegyverbemutató

Játék történelmi fegyverekkel, íjászat, vívás

Kézművesség: kerámia, agyagozás, bőrözés

Történelmi táncház

JURTA sátor

Hun ételek kóstolása 

VARÁZSHANGOK – családi játékpark -„Játszva szabadon!”              

Babajátszótér (0-4 éveseknek)

„Észnél vagy?” Logikai egyéni – és társasjátékok

Kreatív műhely – komplex kézműves foglalkozás

Kisfaludy Emlékház udvarán – július 28-án, szombaton, 16.30 – 21.30

LEVENDULA NÉPI JÁTSZÓHÁZ - ALKOTÓMŰHELY

Népi ügyességi játékok - fa- és vesszőjátékok

Királyi várjáték - 5m2 alapterületű vár-makett, pajzsokkal, zászlókkal, királyi trón, korhű ruhákba beöltözhetnek (palástok, koronák, párták)

Próbatétel várja a gyerekeket – történelmi ügyességi játékokkal

Lovasjáték – nagyméretű, kötéllel húzható falóra ül a gyermek, a lóról egy fakard segítségével szalmakoszorút kell leemelnie a kihelyezett karókon lévő tartókról 

Népi babakonyha – kukoricás játszó

„Jár a malom jár” – kenyérsütés folyamatát mutatják be játékos formában

 fából készült kis kaszával aratnak - kézi cséplővel csépelnek - kis vödrökkel viszik a malomba – malomkővel őrölnek – lisztet viszik a nagy fateknőbe – átszitálják a lisztet - ,meggyúrják – kelesztőbe teszik – péklapáttal behelyezik a kemencébe, ahol ropogósra sül.